2023'ün trafik hacmi verileri açıklandı: Eskişehir Çevre Yolu da listede 2023'ün trafik hacmi verileri açıklandı: Eskişehir Çevre Yolu da listede

İl Milli Eğitim Müdürlüğü sosyal medya hesabından paylaşılan mesajda,"Tüm süreçlerde önceliğin İş Sağlığı ve Güvenliği olduğunu önemsiyor ve geleceğe güvenle bakıyoruz! 4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası Kutlu Olsun!" ifadelerine yer verildi.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HAFTASI 

Ülkemizde 1987 yılından bu yana her yıl 4-10 Mayıs tarihleri arası "İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası" olarak kutlanmaktadır.
Çalışma hayatının en önemli konularından biri olan İş Sağlığı ve Güvenliği konusu tüm ülkelerin karşı karşıya olduğu ortak bir sorundur. Çünkü bu konu doğrudan insan sağlığı ve hayatı ile ilgilidir ve hiçbir şey insandan daha değerli değildir.
Yapılan araştırmalara göre iş kazalarının yüzde %98'i, meslek hastalıklarının yüzde %99'u önlenebilir iken; gerekli önlemler alınmadığı için her yıl iş kazaları ve meslek hastalıklarından dolayı birçok kayıp yaşanmaktadır.
İşyerlerinde önce insan, önce sağlık, önce iş güvenliği anlayışı ile hareket edilerek, tüm süreçlerde birinci önceliğin İş Sağlığı ve Güvenliğine verilmesi, İş Sağlığı ve Güvenliği bilincinin oluşturulması mutlaka sağlanmalıdır.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi