Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre, 11 Temmuz Perşembe günü Eskişehir'in içerisinde bulunduğu bölgede sağanak yağış alarmı verildi. Saat 12 ila 18 arasında etkili olacak yerel yağışlara karşı yetkililer vatandaşları uyardı.

Yurt genelinde ise kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın güney ve doğusu, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Karadeniz’in iç kesimleri ile Rize, Ardahan, Kars çevreleri ve Trabzon'un doğu ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ ESKİŞEHİR'İ UYARDI

Eskişehir'de gök gürültülü sağanak yağışların etkili olacağı bölgelerde yağış anında kuvvetli rüzgâr, kısa süreli kuvvetli yağış, dolu yağışı ve yıldırım gibi olumsuzluklar meydana gelebilir. İlgililerin ve vatandaşların yağış anında dikkatli ve tedbirli olması Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü tarafından tekrar tekrar hatırlatıldı. 

Odunpazarı, Çifteler, Mahmudiye, Sivrihisar, Alpu, İnönü, Mihalıççık, Sarıcakaya, Seyitgazi, Günyüzü, Beylikova, Han, Tepebaşı ve Mihalgazi ilçelerinde parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Öğle saatlerinden itibaren yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı hava etkili olacak.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi