Araba sahiplerine son gün uyarısı! Kaçıran faizi ile ödeyecek Araba sahiplerine son gün uyarısı! Kaçıran faizi ile ödeyecek

Eskişehir dahil 20 ilde "nitelikli dolandırıcılık" suçuna yönelik eş zamanlı operasyon gerçekleşti. Operasyonda 69 şüpheli yakalandı.

Çok miktarda dövize el konuldu

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonucu Erzurum merkezli İstanbul, Mersin, Adana, Gaziantep, Kırşehir, Sinop, Adıyaman, Tekirdağ, Bursa, Şanlıurfa, Aydın, Diyarbakır, Eskişehir, Hakkari, İzmir, Karabük, Samsun, Kocaeli ve Antalya'da eş zamanlı "Sibergöz-20" operasyonu yapıldı.


Yapılan çalışmalarda şüphelilerin; araç kiralama ve sigorta firmalarının isimlerini kullanarak oluşturdukları oltalama (phishing) siteleri üzerinden iletişime geçtikleri vatandaşlardan kiralama bedeli, sigorta bedeli ve kapora ücreti adı altında para talep ederek haksız kazanç sağladıkları tespit edildi.
Operasyonlar sonucu; ruhsatsız tabancalar, çok miktarda döviz, Türk lirası ve altın ile çok sayıda dijital materyale el konuldu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı