Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayınladığı hava tahmin raporuna göre, Trakya, Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunun yer yer parçalı bulutlu bir hava hakim olacak.

BAKANLIK UYARDI YÜKSEK SICAKLIKLARA DİKKAT

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, yurt genelinde bugünden itibaren artması beklenen sıcaklıkların 40 dereceye kadar yükseleceğini bildirdi.

Bakan Özhaseki, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporuna göre yurt genelinde bugünden itibaren sıcaklıklarda artış beklendiğini belirtti.

ESKİŞEHİR DİKKAT

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceğini belirten bir tahmin raporu yayınladı. Raporda, öğle saatlerinde dışarıda bulunacak vatandaşların tedbirli olmaları gerektiği vurgulandı.

Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi tarafından yayımlanan hava durumu raporunda, Eskişehir ve çevresinde havanın açık, zamanla parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Raporda, hava sıcaklıklarının 1 ila 3 derece artarak mevsim normallerinin 5 ila 8 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği belirtildi. Meteoroloji, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılar ve çocuklar başta olmak üzere vatandaşların günün en sıcak saatleri olan 12.00 ile 16.00 saatleri arasında açık alanda bulunmamaları gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Hazırlanan raporda, Eskişehir’de en yüksek sıcaklığın 42 derece ile Sarıcakaya’da, en düşük ise 27 derece ile Mihalıççık ilçesinde olması beklendiği paylaşıldı.

Ekran Resmi 2024 06 03 11.41.49

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi