Akhisar 24'ün haberine göre Mersin Büyükşehir Belediyesi, sosyal politikalar alanındaki hayata geçirdiği projeleriyle Türkiye’ye örnek olmaya devam ediyor Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nden, önemli bir ziyaret aldı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargin Büyükşehir’in adından söz ettiren projelerini yerinde görme fırsatı buldu.

ESKİŞEHİR’DE DE UYGULAMAYA GEÇİLECEK

Özellikle kadın, çocuk, sağlık ve spor alanlarındaki hizmetleri inceleyerek, sosyal politikalar konusunda başarılı örnekleri görme imkanı bulan heyet, keyifli vakit geçirdi ve kentten memnuniyetle ayrıldı. Mersin Büyükşehir; başarılı projeleri ile Eskişehir’e örnek olurken, heyet üyeleri de her projede hayranlıklarını dile getirerek, Eskişehir’de de bu tarz projeleri uygulamak için çalışmalar yapacaklarını kaydettiler.

KURUMLARA  ZİYARET

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargin ile beraberindeki heyet, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ile Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın birimlerini ziyaret ettiler.

“MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN YAPTIĞI İŞLERDEN FEYZ ALDIK.”

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargin ise, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği projeleri görmek, kendi projeleriyle karşılaştırmak ve bazılarını da Eskişehir’de uygulamak için kente geldiklerini ifade ederek, “Mersin Büyükşehir Belediyesi, örnek uygulamaları olan bir belediye. Biz de Eskişehir’de birçok projeyi hayata geçiriyoruz. Fakat, özellikle de üretici kadın stantlarını çok anlamlı bir proje olarak düşünüyorum. Burada karşılıklı çalışmalar yaptık. Mersin Büyükşehir’den gerekli feyzi aldık ve benzer uygulamayı biz de yapacağız. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden, buna

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi