Eskişehirlilerin dört gözle beklediği ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından bir süredir çalışmaları devam eden Yaşar Kemal Bulvarı 2’inci etabı bugün itibarı ile trafiğe açıldı. Vadişehir, Ihlamurkent, Çankaya, Yıldıztepe, Büyükdere, Gültepe, Yenikent Mahalleleri başta olmak üzere bu bölgelerde yaşayan vatandaşlar, şehir içine girmeden direkt olarak Organize Sanayi Bölgesi'ne, ESTİM'e ve Şehir Hastanesi'ne ulaşabilecekler.
2.5 KM’LİK YOL TRAFİĞE AÇILDI
Eskişehir Büyükşehir Belediye tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Değerli Eskişehirliler, Yaşar Kemal Bulvarı'nda çalışmalarını tamamladığımız 2. etap yarın trafiğe açılıyor! ESTİM ile Ertaş Caddesi arasında kalan ve mevcutta kullanılan 2 kilometrelik yolun devamı niteliğinde olan 2. etap çalışmalarımız tamamlandı. 2. Arabacılar Caddesi ile Ertaş Caddesi'ni birbirine bağlayacak olan yaklaşık 2.5 kilometrelik bu yol 21 Mart 2024 Perşembe günü itibariyle araç trafiğine açılıyor.
“3’ÜNCÜ ETABIN RESMİ SÜREÇLERİ DEVAM EDİYOR”
Resmi süreçleri devam eden 3. etapta ise 2. Arabacılar Bulvarı ile Seyitgazi Yolu'nı birbirine bağlayacak ve şehrimize yaklaşık 8 kilometrelik yeni bir bulvar kazandırmış olacağız. Bu bulvar sayesinde Vadişehir, Ihlamurkent, Çankaya, Yıldıztepe, Büyükdere, Gültepe, Yenikent Mahallelerimiz başta olmak üzere bu bölgelerde yaşayan vatandaşlarımız şehir içine girmeden direkt olarak Organize Sanayi Bölgesi'ne, ESTİM'e ve Şehir Hastanesi'ne ulaşabilecekler.”

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi