Geçmiş yıllarda yaygın olan sarı fincan takımları, bugün antika piyasasında büyük ilgi görüyor. Ortalama 2 bin 250 TL'ye kadar çıkan fiyatlar, bu fincanların değerini gözler önüne seriyor.

Dayanıklı ve estetik görünüm gibi faktörler, bu fincanların değerini artırırken, özellikle Anchor Hocking markası altında üretilen orijinal ürünler, daha yüksek fiyatlarla alıcı buluyor.

Fincanların değerini artıran en önemli faktörler arasında dayanıklı ve tahribata uğramamış olmaları bulunurken, antika değeri, kullanışlılık ve estetik görünüm gibi kriterler ödenecek rakamı yukarılara çekebiliyor. Özellikle Anchor Hocking imzası taşıyan orijinal ürünler, alıcılar tarafından daha çok tercih edilmekte.


DOLANDIRICILARA DİKKAT EDİN!

Sosyal medya üzerinden antikacılar, bu tarz fincan takımlarını yüksek fiyatlarla satın almak istediklerini duyuruyor. Ancak bu durum, dolandırıcıların da dikkatini çekmiş durumda. Benzeri ürünleri antika fiyatlarından satmaya çalışan dolandırıcıların sayısı her geçen gün artmakta.

Bu özel fincan takımları, ikinci el ve büyük alışveriş sitelerinde 2.250 TL'den başlayan fiyatlarla satılıyor. Gram altınla yarışan bu fincan fiyatlarına antikacılar daha yüksek teklifler de sunabiliyor. Eski dönemlerin aile yadigarı olan bu fincanlar, sahiplerine ekstra bir gelir kaynağı oluşturmuş durumda.


EN GÖZDE MARKA ANCHOR HOCKING

1905 yılında Ohio, ABD'de kurulan cam eşya üreticisi Anchor Hocking, o günden bu yana satış ve üretimlerine devam ediyor. Ancak şirket, eski dönem ürünleri yerine daha modern ürünler üretmeyi tercih ediyor. Bu değişim, antika sarı fincan takımlarının değerini daha da artırıyor.

Kaynak: Haber Merkezi