ESKİ'den su baskınlarına yönelik açıklama ESKİ'den su baskınlarına yönelik açıklama
 

       ESKİ Genel Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Bugün bazı yerel basın yayın organlarında Tepebaşı İlçemiz Çukurhisar Mahallemiz içerisindeki 50. Sokakta yaşanan ve tüm mahallenin sorunuymuş gibi aktarılan haber ile ilgili gerek vatandaşlarımızı, gerek bölgede yaşayan hemşehrilerimizi bilgilendirmek istiyoruz.

Kanalizasyon hatları genel anlamıyla yol güzergâhları ile birlikte yapılmakta olup, bahse konu sokakta yolun kamulaştırma işlemi Tepebaşı Belediyemiz tarafından devam etmektedir. Kamulaştırma problemlerinin ortadan kalkması ile birlikte kanalizasyon hat yapım çalışmaları Çukurhisar Mahallemizin birçok noktasında olduğu gibi 50. Sokakta da kısa sürede bitirilecektir. 

Kurumumuzun, kamulaştırma faaliyetleri bitmemiş, hala vatandaşların mülkiyetinde olan yerlerde altyapı çalışmaları yapması kanunen mümkün değildir.

Buna rağmen ilgili haberde 50. Sokakta yaşanan altyapı problemi Çukurhisar Mahallesinin tamamındaymış gibi yansıtılmaktadır. Mahallemizin altyapı sorunu kurumumuzca büyük ölçüde tamamlanmış, alt yapı çalışması tamamlanan bölgelerde de Büyükşehir Belediyemiz Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairemiz tarafından asfalt çalışmaları devam etmektedir.”

Kaynak: Bülten