TOKİ yeni listeyi duyurdu: 9 ilde 2+1, 3+1 daire sahibi olma fırsatı TOKİ yeni listeyi duyurdu: 9 ilde 2+1, 3+1 daire sahibi olma fırsatı

ESKERDER, unutulmaya yüz tutmuş Erzurum geleneklerinden 'tel helvası' kültürünü genç kuşaklara aktarmak için bir etkinlik düzenledi. Hamamyolu Okullar sokakta yer alan dernek binasında 31 Ocak Çarşamba gecesi gerçekleştirilen etkinliğe, çok sayıda Erzurumlunun yanı sıra Ak Parti Odunpazarı İlçe Kadın Kolları Başkanı Lale Yıldıran ŞAHİN ve kadın kolları üyeleri de katıldı.

Eskişehir’de yaşayan Erzurumlu bağlama ustalarından Aytaç Karausta’nın seslendirdiği Erzurum ezgileri eşliğinde gerçekleştirilen tel helva etkinliği hakkında konuşan dernek Başkanı Kerim ÖRS, ESKERDER olarak unutulmaya yüz tutmuş Erzurum geleneklerini Eskişehir’de yaşatmaya gayret gösterdiklerini belirterek, “Bu tür etkinlik sayesinde hem birlik ve beraberliğimizi pekiştiriyoruz. Hem geleneklerimizi yaşatıyoruz. Unutulmaya yüz tutmuş geleneklerimizi genç kuşakların tanıması için düzenlediğimiz tel helva etkinliğine benzer etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Şahin: STK’larla İşbirliğine Hazırız

Ak Parti Odunpazarı Kadın Kolları Başkanı Lale Yıldıran ŞAHİN de etkinliğe katılmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, STK’lar ile her zaman iş birliği yapmaya hazır olduklarını dile getirdi. ESKERDER’e çalışmalarında başarılar dileyen ŞAHİN, bu tür etkinliklerin önemine vurgu yaptı.

Şeker, su, irmik ve limon kullanılarak hazırlanan ve soğuk havada bekletilip soğutularak hazır hale getirilen tel helva yapıldıktan sonra katılımcılara ikram edildi.

Kaynak: Bülten