Toplantıda, Eskişehir'in turizm potansiyelini daha da geliştirmek için çeşitli projelerin hayata geçirilmesi ve STK'ların desteğinin önemi ele açıkça alındı. Ayrıca, Anadolu Üniversitesi'nin akademik birikimi ve araştırma olanaklarıyla iş birliği yaparak turizm alanında daha etkili adımlar atılması üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.

İş birliğinden doğan turizm projeleri Eskişehir’de hayat bulacak. 

Katılımcılar, Eskişehir'in kültürel mirası, doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleri üzerine odaklanarak turizm alanında yeni fırsatlar yaratmak dayanışma içerisinde beraber çalışma kararı aldılar. Bu iş birliğiyle, şehrin turizm potansiyelinin daha fazla keşfedilmesi ve tanıtılması hedefleniyor. 

ESGİAD sosyal medya hesabında yaptığımı paylaşımla bu iş birliğini şu şekilde duyurdu: ‘’ Şehrimizin turizm potansiyeline erişmesi amacıyla yapılabilecek projeler ve STK iş birlikleri konusunda istişarelerde bulunmak üzere, Yönetim Kurulu Başkanımız Ulaş Entok ve yönetim kurulu üyelerimiz SKAL Eskişehir Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Özkaratay, yönetim kurulu üyeleri ve Prof.Dr. Oktay Emir ile Anadolu Üniversitesi’nde bir araya geldi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi