48 puanla lider konumda bulunan 1926 Polatlı Belediyespor ile şampiyonluk için kıyasıya bir rekabete giren Eskişehirspor, Alaplı engelini galibiyetle geçmesi halinde, takipçisi saf dışı bırakacak ve şampiyonluk yolunda önündeki tek engel Polatlı olacak.
TEK HEDEF GALİBİYET
Ligin 21. Haftasında 24 mart Pazar günü Zonguldak Alaplı İlçe Stadında saat 15.00’de oynanacak maçın hazırlıklarını Teknik direktör Önder karaveli nezaretinde tesislerinde galibiyet parolası ile sürdüren Eskişehirspor, cumartesi günü Zonguldak’a giderek maç için kampa girecek.
Alaplı karşısında kazanmaktan başka çaresi olmayan Eskişehirspor, bu maç sonrası ise ligin 22.haftasında saha ve taraftarı önünde Karadeniz Ereğli maçını oynayacak.
KADER HAFTASI
Önündeki iki maçtan 6 puanla ayrılması gereken Eskişehirspor, Ereğli maçı sonrası son 4 maçın kalacağı ligde, 23.hafta sahasında 1926 Polatlı Belediyespor ile kader maçına çıkacak.
Şampiyon takımın 3. Lige yükseleceği yarışta, 7 Nisan’da oynanacak Ereğli maçı sonrası, liglere verilecek bayram tatilinin ardından, Polatlı maçı 21 Nisan’da Eskişehir’de oynanacak.

Kaynak: Murat Dağtekin