Motosiklet kazasında kızını kaybeden anneden gençlere çağrı: Motosikleti sadece ulaşım aracı olarak kullanmalı Motosiklet kazasında kızını kaybeden anneden gençlere çağrı: Motosikleti sadece ulaşım aracı olarak kullanmalı

Alexander Teodorov'un (Balan Ortaokulu) koordinatörlüğünde gerçekleşen Hızlı Okuma ve Anlama Eğitici eğitiminde  Öğretmenler, proje kapsamında hızlı okuma ve anlama teknikleri üzerinde yoğunlaştılar ve uluslararası deneyimlerini artırdılar.

Şehit Barış Öztürk Ortaokulu Müdürü Şenol Yaka, eğitimden sonra yaptığı açıklamada, "Öğretmenlerimizin uluslararası alanda aldıkları eğitim, okulumuzun eğitim kalitesini artırmak ve öğrencilerimize daha iyi bir öğrenme deneyimi sunmak adına büyük bir adım oldu. Bu projenin, hızlı okuma ve anlama becerilerini geliştiren FAR&COM isimli iOS ve Android cihazlarda kullanılabilecek uygulama geliştirmek suretiyle Okulumuza ve İlimizdeki diğer eğitim kurumlarımıza katkı sağlayacağına inanıyoruz" dedi.

Katılımcı öğretmenler, eğitimin sonunda memnuniyetlerini dile getirerek, öğrencilere daha etkili bir öğrenme deneyimi sunabilmek adına edindikleri bilgi ve deneyimlerden dolayı heyecan duyduklarını ifade ettiler.
Şehit Barış Öztürk Ortaokulu, uluslararası projelerde aktif olarak yer alarak öğrencilere daha geniş bir bakış açısı sunmayı ve eğitim kalitesini sürekli olarak artırmayı hedeflemeye devam ediyor.
 

Kaynak: Bülten