Doları olanı bile şaşırtan tahmin: Merkez Bankası doların 40 lira olacağı tarihi duyurdu Doları olanı bile şaşırtan tahmin: Merkez Bankası doların 40 lira olacağı tarihi duyurdu

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu hakkında çıkan asılsız iddialara cevap vererek konuşmasına başladı. Emirdağ Belediye bünyesinde sanılanın aksine yaklaşık 300 civarında işçi olduğunu vurgulayan Başkan Koyuncu birçok projeye hayata geçirdiğini ve bu projelerden dolayı ihtiyaç doğrultusunda işçi alındığını söyleyerek yeni dönemde de imkânlar ölçüsünde yeni işçiler alınacağını belirtti.

Konuşmanın devamında belediyenin son 5 yılda yaptığı başarılı projeleri, idarecisinden işçisine kadar tüm belediye personelinin emeğiyle yaptıklarını belirten Başkan Koyuncu; "Ben, bu geçen süre içerisinde bizlere inanan ve büyük bir çabayla, fedakârlıkla çalışmalarını sürdüren tüm mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Emirdağ sizlerin emekleriyle her geçen gün daha iyi bir noktaya ulaşıyor ve projelerimiz bir bir hayata geçiriliyor. Daha önce olduğu gibi bugün de alın teri dökerek hakkıyla kazanan kıymetli yol arkadaşlarımızın maaşlarında iyileştirme yapmaya karar verdik.  Allah nasip ederse şirket personellerimizin en düşük maaşını 23 bin 500 TL yapıyoruz. Bu bahsetmiş olduğum en düşük ücret. Personellerimiz arasında öğrenim durumuna göre çalıştığı birime göre bu ücretler daha da artıyor. Elimizdeki tüm imkânı, gücü sonuna kadar kullandık. Allah hayırlı uğurlu eylesin. Hayırlara vesile kılsın." ifadelerini kullanarak sendika temsilcilerine teşekkür etti.

Taş Konak Restoran'da düzenlenen program öncesinde belediye personelleri tarafından karanfiller ve sloganlar eşliğinde karşılanan Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu imzalanan sözleşme sonrasında da büyük alkış aldı.

Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Kemal Erkuş bölgedeki diğer belediyelere göre en yüksek zammın her zaman Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu tarafından yapıldığını belirterek kendisine teşekkür edip toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını diledi.

Kaynak: Bülten