Meteoroloji uyardı! Eskişehir'e sıcak hava dalgası geri geliyor Meteoroloji uyardı! Eskişehir'e sıcak hava dalgası geri geliyor

Emek Partisi (EMEP) Eskişehir İl Örgütü, asgari ücretin artırılması ve vergide adalet talepleriyle  Kanatlı AVM önünde basın açıklaması yaptı.

EMEP Eskişehir İl Örgütü, gerçekleştirdiği açıklamada "Temmuz ayında ücretlere zam şart ve vergide adalet için servet vergisi getirilsin" dedi.

Emek Partisi Eskişehir İl Başkanı Ceren Kökoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın lideri olduğu AKP iktidarının ekonomi politikalarını eleştirerek, Türkiye'deki işçi ve emekçilerin açlık, sefalet ve yoksullukla karşı karşıya kaldığını belirtti. Kökoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek öncülüğünde yürütülen ekonomi politikalarının halkı daha da zor duruma soktuğunu savundu.

Açıklamasında, Temmuz ayında tüm ücretlere en az gerçek enflasyon oranında zam yapılması gerektiğini ve yoksulluk sınırının üzerine çıkarılması gerektiğini vurgulayan Kökoğlu, ayrıca vergi adaleti için servet vergisinin getirilmesi gerektiğini ifade etti. Kökoğlu, şirketler ve zenginlerin vergi yükünün artırılması gerektiğini belirterek, mevcut vergi sisteminin dar gelirli kesimi daha da zorladığını iddia etti.

Ayrıca, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) enflasyon rakamlarını da eleştiren Kökoğlu, gerçek enflasyonun açıklanan rakamlardan çok daha yüksek olduğunu ve bu durumun yaşamı daha da zorlaştırdığını ifade etti.

Kökoğlu, Eskişehir'deki büyük sanayi kuruluşlarının karlarını artırırken işçilerin asgari ücret düzeyinde çalıştığını ve bu durumun adaletsizliğini vurgulayarak, işçi sınıfının haklarını savunacaklarını söyledi.

Kaynak: Bülten