Piyasa uzmanları açıkladı: Gram altın bu tarihte 2150 lira olacak Piyasa uzmanları açıkladı: Gram altın bu tarihte 2150 lira olacak

Milyonlarca emeklinin yılda 2 defa bayramlarda aldığı ikramiyeye ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Emekliler artık her yıl Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı olmak üzere 2 defa aldıkları bayram  ikramiyelerin artırılmasını istiyor. Bu talepler doğrultusunda bazı açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Emeklilerin bayram ikramiyesinin artırılması talebi var, bu adımları atmaya hazırız" diyerek ikramiyelerde zam gelmesinin önünü açtı.

''GEREKLİ ADIMLARI ATMAYA HAZIRIZ''

Haberler.com’da yer alan habere göre, Bakan Vedat Işıkhan, katıldığı bir canlı yayında, emeklilerin taleplerini karşıladıklarını ve dikkatle takip ettiklerini belirterek, "Cumhurbaşkanımızın emeklilere olan teveccühü malum. Emeklilerimizin talep ve ihtiyaçlarımızı önceliklendiriyoruz. Emeklilerimiz müsterih olsun. Gerekli değerlendirmeleri yapıyoruz. Cumhurbaşkanımız, Cumhurbaşkanı Yardımcımız Cevdet Yılmaz ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüşüp gerekli çalışmaları yaparız bu adımları atarız" diye konuştu.

Tl 7-1

“BAYRAM İKRAMİYELERİNİ ARTIRMAYA HAZIRIZ”

Bakan Işıkhan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"İstihdam sayımızı tekrar 914 bin seviyesine getirdi. 110 bin vatandaşımıza 990 milyon lira ödeme yapıldı. Prim tahsilatı önemli bir noktada duruyor. Ancak biz kaybettiğimiz insanlar. Prim tahsilatı elbette önemli ama ekonominin bütün boyutlarının tekrar canlandırılmasına önem verdik. Emeklilerin bayram ikramiyesinin artırılması talebi var, bu adımlara atmaya hazırız. 950 bin EYT'li tekrar çalışma hayatına döndü. 2024'ün sonunda emekli sayısı 16 milyon 400 bin olacak."

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi