İkramiye miktarı önceki yıllarda olduğu gibi 3 bin TL olarak duyurulmuştu, ancak belirli emeklilere ek ikramiye ödemesi yapılacağı açıklandı.

Altı yıl önce başlatılan bayram ikramiyesi uygulaması, ilk etapta 1000 TL olarak verilirken, zamanla yaşanan yüksek enflasyon karşısında her şeye zam gelirken, ikramiyeler sadece 3000 TL seviyesine çıkarıldı.

31 Mart'ta gerçekleştirilecek yerel seçimler dolayısıyla hükümetin emeklilerin bayram ikramiyesini önemli ölçüde artırması beklenirken, Erdoğan, seyyanen zam ve düşük emekli ikramiye artışı için 'bütçe dengesi' gerekçesiyle hareket etti ve ikramiye miktarını yalnızca 1000 lira artırdı.


4500 LİRALIK ÖDEME...

Hükümetin yanı sıra, İzmir Büyükşehir Belediyesi de kent genelindeki 25 bin emekliye 1500 TL'lik bayram ikramiyesi ödeyecek.

İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Değerli emeklilerimiz, 2024'te de sizinleyiz. Sosyal yardım kriterlerine uyan 25 bin emeklimize Ramazan Bayramı öncesinde her birine 1.500 TL nakdi destek sağlayacağız. Mutfaklarınızdaki zorlukları bir nebze olsun hafifletebilirsek ne mutlu bize."

Kaynak: Haber Merkezi