SGK listeyi paylaştı: Bu hastalıklara yakalanan derhal emekli edilecek SGK listeyi paylaştı: Bu hastalıklara yakalanan derhal emekli edilecek

Memurlar ile SSK ve Bağkur emeklilerinin zam oranı yüzde 49,25 olarak tespit edilmesinin ardından en düşük emekli aylığı da 7.500 liradan 10 bin liraya çıkarıldı.

Seçim öncesinde emekli maaşlarına yönelik ek bir zam beklentisi varken, bir iddia da emekli ikramiyeleri için ortaya atıldı.

Hükûmetin Ramazan ve Kurban bayramlarında dağıtılan ikramiyeleri artırmaya hazırlandığı ifade ediliyor. AK Parti kaynakları, zam konusunda şubat sonu ve mart ayının ilk haftasını işaret etti.

BAYRAM İKRAMİYELERİNDE YENİ GELİŞME

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu'nun haberine göre, 2024 yılının ‘Emekliler Yılı’ olarak ilan edilmesinden sonra, bu konuda atılacak ilk adım bayram ikramiyeleriyle ilgili olacak.

Bayram ikramiyesinin ne kadar olacağı konusunda farklı rakamlar konuşuluyordu. Yapılan değerlendirmeler neticesinde emeklilere bayramlarda ödenen 2 bin liralık ikramiyenin 5 bin liraya çıkarılması gündeme geldi.

Edinilen bilgilere göre, bu konuda AK Parti içerisinde bir konsensüs oluşmuş durumda. Ekonomi yönetimi ile de emekli ikramiyelerinin artırılması konusunda uzlaşma sağlandığı ifade edildi.

Sdf Eskişehir Emekli Refahpayı4

MART'IN İLK HAFTASINA DİKKAT

 Bayram ikramiyelerinin artırılması için TBMM’den kanun çıkması gerekiyor.  

AK Parti kaynakları, seçimler sebebiyle şubat sonu veya martın ilk haftasından itibaren Meclis çalışmalarına ara verileceği için, eğer bir artış olacaksa, bayram ikramiyeleriyle ilgili kanun teklifinin bu tarihten önce Meclis gündemine gelebileceğini kaydetti.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi