Milyonlarca emekli için haziran ayında sevindirici bir gelişme yaşandı. Kurban Bayramı öncesi ödenmesi planlanan bayram ikramiyeleri, 10-14 Haziran tarihleri arasında hesaplara yatmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasına göre, ilk ödemeler SSK emeklilerine yapılacak.

Ardından BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı mensuplarının ikramiyeleri hesaplara yatırılacak. Emekli maaşları ise normal ödeme tarihlerinde, 17-26 Haziran tarihleri arasında ödenecek. 

Ramazan Bayramı'nda 3 bin TL'ye çıkarılan bayram ikramiyeleri, Kurban Bayramı'nda da ödenecek. Ancak, ikramiyelerde bir artış olmayacak.

Kurban Bayramı'nın emekli maaşı ödeme tarihinden önce gelmesi nedeniyle, emekliler maaşlarının ikramiyelerle birlikte ödenmesini talep etti.

Önemli bir karar alındı ve emekli maaşlarının normal tarihinden önce ödeneceği duyuruldu. Normalde Haziran ayında ödenecek maaşlar 17-26 Haziran tarihleri ​​arasında hesaplara aktarılırken, bu sefer bir defaya mahsus olmak üzere ikramiye ödemeleri öne çekildi.

İkramiyelerin yatırılacağı tarihleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10-14 Haziran olarak açıkladı.

İlk ödemeler Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) emeklilerine yapılacak, ardından BAĞ-KUR ve son olarak Emekli Sandığı mensuplarına ödemeler gerçekleştirilecek. Daha önceki bayramlarda da benzer şekilde emeklilerin maaş ödemeleri erkene alınmıştı.

Kaynak: Haber Merkezi