banner90

Eğlenerek öğrendiler

Eskişehir Çifteler Atatürk Ortaokulu öğrencileri Bilimin Sanat Hali-ScienceArt e-Twinning Projesine katıldılar.

EĞİTİM 28.04.2022, 10:14
Eğlenerek öğrendiler
banner11
banner223

Bilimin Sanat Hali-ScienceArt e-Twinning Projesi, 9 okulun ve 63 öğrencinin katılımı ile gerçekleşti.

Konuyla ilgili konuşan Çifteler Atatürk Ortaokulu öğretmeni Özlem Halime Uysal: “Eğlenerek öğrenmelerin gerçekleştiği bu projede kültürel mirasımız olan Hacivat Karagöz oyunu da Fen Bilimleri dersi konularına uyarlandı. 10 deney 10 kıta etkinliğinde ise öğrenciler İstiklal Marşını Isı Aktarımı deneyi ve asit baz deneyi yaparak okudular ve şanlı bayrağımızı oluşturdular” 

Çok yönlü kazanımlar elde ettiler

"Bilim ve Sanat itibar görmediği toplumları terk eder” sözünden ilham alarak yapacağımız projemizde Bilimi ve Sanatı teknoloji ile taçlandırdık. Ortaokul seviyesindeki öğrencilerimiz, bilimsel bilgileri kullanarak resim, müzik, tiyatro, fotoğrafçılık, bilimsel öykü yazarlığı gibi alanlarda ünlü isimlerden yola çıkarak özgün eserler verdiler. Böylece 21.yy becerilerini kullanarak çok yönlü kazanımlar elde ettiler.

Pek çok alanda çalışmalar yaptılar

Adana, Batman, Erzurum, Eskişehir, Hatay, İzmir, İstanbul ve Muğla’dan birçok öğrenci ve öğretmeni buluşturan bu projede, öğrenciler; bilim kurgudan sanata, bilimden tiyatroya pek çok alanda çalışmalar yaptılar. Bilim geliştirir Sanat iyileştirir teması ile yola çıkan öğretmenler öğrencilerinin, teknolojiyi verimli kullanması ve Web 2.0 araçlarını öğrenmeleri için eğitimler düzenlediler" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
29
parçalı az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@