Otomobil tramvay durağına girdi Otomobil tramvay durağına girdi

Genç iş insanı Egemen Temizsoy önderliğinde bir araya gelen dört girişimci, Yukarısöğütönü Mahallesi'ndeki 100 dönüm tarlaya ağustos ayında safran ekimi yaptı. Bir iki yıldır gerçekleştirdiği kuşkonmaz üretimiyle de dikkat çeken Egemen Temizsoy, yeni nesil tarıma önem veren isimlerden…
Safran, hasada hazır hale geldi. 19 Kasım Pazar günü yapılacağı duyurulan Eskişehir Safran Festivali olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.
Saffon A, sosyal farkındalık yaratacak bir projeyi daha hayata geçirdi. Hasat edilen safranlar, Eskişehir 1 Nolu Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü ile imzalanan protokol çerçevesinde, ayıklama eğitimi almış hükümlülerle birlikte ayıklanıyor.

Temizsoy “Projemiz bir yandan istihdam sağlarken bir yandan da ayıklama işlemi için gerekli insan kaynağına ulaşabilmemizi sağlıyor. Eskişehir'in tüm değerli kurumları ile birlikte çalışarak üretimimiz yanında sosyal fayda ortaya koymak, zorlu safran üretiminin hikayesini daha da güzelleştiriyor. Projenin hayata geçmesinde onaylarını aldığımız Eskişehir Cumhuriyet Başsavcımız Ali Yeldan'a, Eskişehir 1 Nolu Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Murat Yılmaz' a, kurumda görevli memurlarımıza ve emektarlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.
Egemen Temizsoy, aynı zamanda Türk Kızılay Eskişehir Şube Başkanı…

Kaynak: Eskişehir Net Haber Merkezi