Konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:
Eskişehirspor'a emek vermiş efsane futbolcular derneği olarak yeni seçilecek yönetimin başarılı olması için dayanışma ve işbirliğine hazırız.

Eskişehirspor camiası, Eskişehir'in değerli kurum ve kuruluşları, Eskişehirspor'a gönül vermiş taraftar ve kişiler, şehrimizin karar verici değerli yöneticileri, valimiz, belediye başkanlarımız, üniversitelerimiz, sanayi, ticaret ve diğer odalarımız, sivil toplum örgütlerimiz hep birlikte fikir alışverişinde bulunarak, bilgi ve ilgilerimizi geliştirerek, Eskişehirspor için öneri ve çalışmalarımızı büyüterek, hiçbir karşılık beklemeden, yardım etmeye, yol göstermeye ve birlikte çalışmaya hazırız.

Öncelikle hatırlamak ve hatırlatmak istediğimiz önerilerimiz şunlardır; Maksimum fayda sağlayabilmemiz ve şehrin enerjisini, Eskişehirspor'a aktarabilmemiz için teknik kadro ve futbolcu seçimlerinin öncelikle şehrimizden oluşturulmasına dikkat edilmelidir.

Eskişehir içinden ve dışından, futbol cevresi icinde ver alan Eskisehirli
Eskişehir içinden ve dışından, futbolçevresi içinde yer alan Eskişehirlispor insanlarından bizlerle birlikteiletişimi arttırarak, maksimum fayda sağlanmalıdır.

Eskişehir içinde amatör lig de oynayan ve Eskişehirspor altyapısından yetişen futbolculara öncelik verilmelidir.
TÜFAD, EASKF ve hakem gözlemci dernekleri ile iletişim arttırılmalıdır. Üniversiteler ve Besyo ile ortakçalışma platformları geliştirilmelidir.

Kaynak: Murat Dağtekin