14 Mayıs Genel Seçimlerinde CHP’den Eskişehir Milletvekili Aday Adayı olan ve daha sonra 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için yine CHP’den Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olan Garip Yıldırım, DSP’nin Odunpazarı Belediye Başkan Adayı oldu. Yıldırım, basın açıklaması yaparak adaylığını duyurdu.


“DSP OYLARI BÖLMEK İÇİN DEĞİL OYLARI BÜTÜNLEŞTİRMEK İÇİN GELMEKTEDİR”
Partisinin amacının oy bölmek olmadığını söyleyen DSP Eskişehir İl Başkanı Erdoğan Dilek, “Demokratik Sol Parti bir bölen değil, bir bilendir. DSP oyları bölmek için değil oyları bütünleştirmek için gelmektedir. Oyun bozucu değil oyun kurucudur. Partimiz halkımızın yapay ittifaklara mecbur olmadığını ülkenin derin kaosa sürüklendiği bir ortamda hem iktidarın hem muhalefetin beraber değiştirilmesi gerektiğini düşünüyor. Bu seçim masa başı hesaplarıyla kurulan ittifaklarla DSP arasında geçecektir” diye konuştu. 


“ESKİŞEHİR’İN HER SOKAĞINDA EMEĞİM VAR”
Uzun yıllar ESKİ Genel Müdürü görevini yürüten inşaat mühendisi Garip Yıldırım, Eskişehir’de yaptığı çalışmaları anlattı. Kentin her sokağına ulaştığını ve kamu görevini yerine getirdiğini söyleyen Yıldırım, uzmanlık alanının su kaynakları ve barajlar olduğunu ifade etti. Yıldırım, Sarı Sungur’a yapılan gölette kendisinin ciddi emeğinin olduğunu kaydetti. Yıldırım, Eskişehir’in çevresindeki su kaynaklarını en iyi bilen isim olduğunu da sözlerine ekledi. Yıldırım mesleğinden de kaynaklı kentsel dönüşüme hakim olduğunu ve yapmak istedikleri çalışmaları açıkladı.
“ODUNPAZARI ADAYLIĞIMIN ÖZEL BİR SEBEBİ YOK”
Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yıldırım, “Hiç kimseye kırgın değilim. Kimseyle kavgalı değilim. Bu bir tercih meselesi. Böyle bir düşünce doğdu. Ben de kişisel tercihimi kullandım. Arkadaşlarımla birlikte böyle bir yola çıktık. Odunpazarı adaylığımın özel bir sebebi yok. Amacımız Odunpazarı bölgesinde hizmet etmek. Ben Odunpazarı’nda oturuyorum” diye konuştu. 

Kaynak: Meltem Karakaş