Çalışanlar ve emekliler dikkat: Canlı yayında zamlı maaşlar paylaşıldı Çalışanlar ve emekliler dikkat: Canlı yayında zamlı maaşlar paylaşıldı

Halk TV'de Şirin Payzın'ın sunumuyla yayınlanan "Sözüm Var" programında konuşan Geçer, Türkiye'nin resmi verilerine göre sıcak para girişi yaşandığını ancak aynı zamanda doğrudan yabancı sermaye çıkışının da olduğunu vurguladı. Bu durumun özellikle sanayici, KOBİ ve esnafı olumsuz etkilediğini belirtti.

DOLAR 30 TL'NİN ALTINI GÖREBİLİR 

Geçer, Türkiye'den çıkan doğrudan yabancı sermayenin kaybedilen bir değer olduğunu ifade ederken, Merkez Bankası'nın rezervlerinin tükenme noktasına geldiğine dikkat çekti. Ayrıca, Geçer'e göre doların Türk lirası karşısında 30 TL'nin altına düşebileceği bir dönem yaşanabilir. Ancak Geçer, Mehmet Şimşek'in görevde olduğu sürece doların hareket etmeyeceğini düşündüğünü de söyledi.

KÜÇÜK YATIRIMCILAR MANİPÜLASYONLAR ZARAR GÖRÜYOR 

Carry Trade yöntemine de değinen Geçer, bu yöntemin Türkiye'de faizle dolar vurgunu yapıldığını iddia etti. Bu yöntemle ilgili açıklamalar yaparken, ekonomide manipülasyonun önemine de vurgu yaptı. Küçük yatırımcının genellikle manipülasyondan zarar gördüğünü belirtti ve Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin "küçük yatırımcı çarpıldı" açıklamasına atıfta bulundu.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi