DEVA’nın Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Mustafa Özkarayanık olacak. Parti, Beylikova Adayı olarak Sertal Özuçak'ı, Mahmudiye Adayı olarak da Sabriye Elbastı Delican’ı açıklamıştı. DEVA’nın Büyükşehir adayı olarak Avukat Çelik Erimez’i açıklaması bekleniyor.

Çelik Erimez kimdir?

1982 yılında Eskişehir’de doğdu. Lisans eğitimine Anadolu Üniversitesi İİBF İşletme bölümünde başladı. Aldığı ilk lisans eğitiminin son dönemini, Erasmus Programı ile Almanya’da tamamladı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde İktisat alanında tezli yüksek lisans eğitiminden sonra ikinci lisans eğitimini Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesinde gerçekleştirdi.
2006 yılında bir kamu kurumunda memur olarak profesyonel iş hayatına başladıktan sonra 2008 yılından 2014 yılına kadar Halk Bankası AŞ’de uzman olarak çalıştı. 2015 yılında kendi profesyonel danışmanlık şirketini kurdu. 2021 yılına kadar ağırlıklı olarak gayrimenkul değerleme şirketlerine uzman olarak danışmanlık sağladı. Eskişehir ilinde kendi hukuk bürosunda Avukat olarak hizmet vermektedir.

Kaynak: Soner Uçak