Bankanın analistlerine göre, döviz talebinin artmasıyla birlikte Türk lirası üzerinde baskının arttığı bir ortamda, İstanbul'da yapılacak seçimlerin Türk lirası üzerinde olumlu bir etkisi olabilir.

Goldman Sachs'ta Kevin Daly liderliğindeki analistler, "Sonuçlara İstanbul'da ya da diğer büyük şehirlerde itiraz edilmemesi durumunda Türk lirası için olumlu olacaktır" dedi.

Goldman analistleri seçim sonucunun mevcut para ve maliye politikalarında bir değişikliğe neden olacağını düşünmediklerini görüşünde.


POLİTİKA DEĞİŞİKLİĞİ OLMAYACAK!

HSBC de analizini yayınladı. Banka Yerel seçimlerin ardından TL'nin dolar karşısında yeni bir zayıflık dönemi yaşayacağına dair büyük bir değişiklik beklemediklerini belirtti.

HSBC, 31 Mart yerel seçimlerinden sonra büyük bir politika değişikliği beklemediklerini bildirdi. Ekonomide yumuşak inişin öncelikli olmaya devam edeceğini öngören HSBC, bunun da dengesizliklerin düzeltilmesinin yavaş olacağı anlamına geldiğini vurguladı.


Not: Burada yer alan değerlendirmeler yatırım kapsamında değildir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir. 

Kaynak: Haber Merkezi