‘DOST’ların arasına siyaset girdi ‘DOST’ların arasına siyaset girdi

Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Kırım Gelişim Vakfı Başkanı Ümit Şilit, Eskişehir Kırım Türkleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Recep Şen, Romanya Dobruca Tatarları Dernek Başkanı Metin Gündoğdu ve Eskişehir Kırım Halk Bilim Araştırma Gençlik ve Spor Kulübü Dernek Başkanı Erol Kurun'u makamında ağırladı. Ziyarette, Kırım Türkleri'nin kültürel ve sosyal faaliyetleri ele alındı.

Ziyaret sırasında Vali Aksoy, konuklarıyla Kırım Türkleri'nin kültürel etkinlikleri ve dayanışma faaliyetleri üzerine bir süre sohbet etti. Kırım Türkleri'nin kültürel miraslarının korunması ve yaşatılması konusundaki çabaları takdirle karşıladığını belirten Vali Aksoy, Eskişehir'de yaşayan Kırım Türkleri'nin toplumsal hayata katkılarından dolayı memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Ziyaret sırasında Kırım Türkleri'nin karşılaştığı sorunlar ve çözüm önerileri de ele alındı. Vali Aksoy, Kırım Türkleri'nin yaşadığı herhangi bir sorunda devletin ve valilik olarak kendilerinin her zaman yanlarında olduklarını ve çözüm için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

Eskişehir Valiliğinden yapılan açıklama şu şekilde; "Kırım Gelişim Vakfi Başkanı Ümit Şilit, Eskişehir Kırım Türkleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Recep Şen, Romanya Dobruca Tatarları Dernek Başkanı Metin Gündoğdu ve Eskişehir Kırım Halk Bilim Araştırma Gençlik ve Spor Kulübü Dernek Başkanı Erol Kurun, Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy'u makamında ziyaret etti."

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi