Eskişehir’de bir kişi kilise pastörüne saldırdı Eskişehir’de bir kişi kilise pastörüne saldırdı

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, TV100 ekranlarında kurultay sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Kurt şunları söyledi:
EN UYGUN ADAY ÖZGÜR ÖZEL İDİ
“Sayın Özgür Özel’e kutlu olsun diyorum. CHP’nin başında başarılı olacağını düşünüyorum. Farkındaysanız ilk dillendirenlerden biriydim ben. Partinin yapısı ve yürüyüşü şunu gösteriyordu: Biz bu işte yumuşak bir biçimde herkesi onure ederek çıkmak durumundaydık. En uygun aday da Özgür Özel idi bana göre. Ve bu gerçekleşti. Bütün Türkiye gerçekten bir umut yakaladı. Bir umudu tazeledik. O nedenle başarılı olacağını düşünüyorum ve partinin de tüm kurumlarıyla ona bir avans vereceğini düşünüyorum.
“CHP TABANINDA BİR CANLILIK YARATTI”
Yerel seçimlere şöyle yansır: Öncelikle örgütü hareketlendirir. CHP tabanında bir canlılık yarattı. CHP seçmeninde de bir umut yarattı. Dolayısıyla kendisinin de seferberlik ilan ediyorum, şu anda itibaren yerel seçim çalışmalarına başlayacağız demesi parti örgütü canlandırır. 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinden sonra bir moral bozukluğu vardı. Bir yılgınlık, bıkkınlık vardı. Bunu atarız diye düşünüyorum. Doğru bir yansıma olur. 
“ARKAMIZDAN PARTİNİN BÜYÜK BİR BÖLÜMÜ YÜRÜDÜ”
Biz sokakta siyaset yapan politikacılarız. Sokakta bizim duruşumuzdan, giyinişimizden, konuşmamızdan etkileniyor vatandaş ve bize de bunun sebeplerini sorarak, sorgulayarak, özellikle çözüm üretmemiz noktasında baskılar yaparak politika yapmamızı sağlıyor. Ve Eskişehir sokaklarında, Eskişehir köylerinde, Eskişehir’de fabrikalarda yapmış olduğum görüşmelerde sade vatandaş da partili vatandaş da ve partili üyelerin de bir değişim ihtiyacı olduğunu hissediyorum, görüyorum ve onun için de bunu çekinmeden yüksek sesle dilendirdim. Dolayısıyla da arkamızdan partinin büyük bir bölümü yürüdü. Ve sonuçta Türkiye’de belki de ilk defa bir genel başkan kurultayda seçimle değişmiş oldu. Hem parti içi demokrasiyi hem ülke demokrasisine katkı sunma açısından da avantajlı oldu diye düşünüyorum. MELTEM KARAKAŞ

Kaynak: Meltem Karakaş | Eskişehir.net Haber Merkezi