Erkayman Tüm Bel Sen Kongresi'nde başkan adayı Erkayman Tüm Bel Sen Kongresi'nde başkan adayı

Eskişehir Orman fidanlığı mesire alanında  düzenlenen 12. Geleneksel Darcanlar pikniğine katılım yoğundu.DEDEM 180 YIL ÖNCE GÜMÜŞHANEDEN KOPUP GELDİ
Darcanlar ailesinde önemli bir konumda bulunan İş insanı Mustafa Darcan'da yaptığı açıklamada :"Dedelerimiz 180 yıl önce Gümüşhane'den kopup Eskişehir'e gelmiş.Ama biz hiçbir zaman geldiğimiz yeri ve köklerimizi unutmadık.Gümüşhane anıldığı zaman kalbim bir başka türlü atıyor.Bugün burada hep birlikte piknik yapıyoruz. Tüm hemşehrilerimize akrabalarımıza en içten teşekkürlerimi sunuyorum." Dedi.

Bütün Ailelere Örnek Oluyor
Böyle güzel bir pikniğe davet edilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Eskişehir Karadenizliler Dernek Başkanı Cevdet Kılıç : "Karadenizimin güzel şehri olan Gümüşhane'mizden kalkıp gelip Eskişehirimize yerleşen Darcan ailesi geleneksel olarak böyle bir piknik düzenlediği için canı gönülden teşekkür ediyor ve emeği geçenleri kutluyorum. Bu piknie katılmaktan onur ve şeref duyuyorum.İnşaallah bu güzel organizasyon bütün ailelere örnek olur.Bunada Darcan ailesi vesile olmuş olur.

Odunpazarı İlçe Nüfus Müdürü Ahmet Fuat Çamlıbelde yaptığı değerlenndirme konuşmasında şunları söyledi: "Bugün maalesef komşularımızı tanımadığımız bir dönemdeyiz.Birlik beraberlik çok önemli.Böyle bir organizasyona öncülük eden başta Mustafa Darcan'a,Prof.Dr.Cihan Darcan hocama ve diğer arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bizleri bir araya getirdiler.Çocuklarımız kaynaşıyor,akrabalarımız birbirini tanıyor.Katılan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum" dedi.
 Pikniğe katılanlara yemek ikramının yanında Gümüşhane'den getirilen yöresel ürün olan pestil-köme ikram edildi.
Horonların oynanıp halayların çekildiği piknikte yapılan yarışmalarda gönüllerince eğlenen davetliler organizasyon komitesine teşekkür ettiler.

Kaynak: Eskişehir Net Haber Merkezi