Şehit Yalçın Baykuş İlkokulu öğretmenleri, öğrenciler arasında geri dönüşüm bilincini artırmak amacıyla yaratıcı bir etkinlik düzenlediler. Okulda geri dönüşüm konusunda farkındalık oluşturmak için öğrencilere kendi tasarladıkları geri dönüşüm çöp kutuları giydirerek ritim gösterisi sundular.

Eğitimciler, öğrencilere geri dönüşümün önemini vurgulamak ve çevre koruma konusunda bilinçlendirmek amacıyla bu etkinliği gerçekleştirdiler. Okulun bahçesinde düzenlenen etkinlikte, öğretmenler öğrencilere, geri dönüşümü simgeleyen çöp kutuları kostümleri giydirerek ritim çalgılarıyla eşlik ettiler.

Öğrenciler, öğretmenlerinin ritim gösterisiyle birlikte geri dönüşümün önemini öğrenirken aynı zamanda eğlenceli bir deneyim yaşadılar.

Yapılan açıklamada, "Daha yaşanılabilir bir dünya için çevre dostu nesiller yetiştiriyoruz... Şehit Yalçın Baykuş İlkokulu öğretmenlerimiz, geri dönüşüm konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla öğrencilere kendi tasarladıkları geri dönüşüm çöp kutuları giydirerek okuldaki diğer öğrencilere ritim gösterisi sundular. Gösterinin ardından maske ve eldiven takan öğrenciler çevredeki çöpleri toplayarak ayrıştırdılar." denildi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi