YÖK Başkanından iddialı açıklama : En az 1 üniversitemizi dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasına sokmak istiyoruz'' YÖK Başkanından iddialı açıklama : En az 1 üniversitemizi dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasına sokmak istiyoruz''

Çiftçilere müjdeli haber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi. Milyonlarca çiftçiye ikramiye verilecek müjdesi, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı olduğu için, çalışmayan emeklilere verilen 5 bin liralık ikramiyeden faydalanamayan 1,5 milyon çiftçiye güzel haber geldi. Tek tek hesaplara yatırılmaya başlanacak!

Çalışmayan emeklilere yönelik başlatılan 5 bin TL ikramiye ödemeleri hesaplara yatırılmaya devam ediliyor. Milyonlarca emekli '5 bin TL emekli ikramiyelerinden kimler faydalanabilecek? Kim 5 bin TL ikramiye alacak?  sorularını araştırırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan sevindiren haber geldi. Milyonlarca çiftçiye ikramiye müjdesi! Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı olduğu için, çalışmayan emeklilere verilen 5 bin liralık ikramiyeden faydalanamayan 1,5 milyon çiftçiye güzel haberi duyurdular. Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi. Hemen hesaplarınızı kontrol edin. İşte detaylar haberimizde...

MİLYONLARCA ÇİFTÇİYE İKRAMİYE MÜJDESİ GELDİ
Cumhuriyetin 100. yılına özel çalışmayan emeklilere tek seferlik verilen 5 bin liralık ikramiyeler hesaplara yatırılmaya devam ediliyor. Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı olduğu için, çalışmayan emeklilere verilen 5 bin liralık ikramiyeden faydalanamayan 1,5 milyon çiftçi ise ne yapacağını şaşırmış durumda. Beklenen haber ise geldi. 5.000 liralık ikramiyenin kapsamı dışında kalan emekli çiftçilerle ilgili yeni bir düzenleme yapılacağı kaydedildi.

Daha önce üretim faaliyetleri nedeniyle Çiftçi Kayıt Sisteminde (ÇKS) kayıtları bulunan; ancak bugün herhangi bir üretim faaliyeti olmayan, sayıları yaklaşık 1,5 milyonu bulan çiftçiler için yeni düzenleme geliyor.

ERDOĞAN TALİMAT VERDİ: HESAPLARDA İKRAMİYE YATIRILACAK
Kulislerden alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan konuyla ilgili açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’la görüşerek problemlere karşı çözüm bulunması konusunda talimat verdi. AK Parti kaynakları, emekli çiftçilerin ikramiye alabilmeleri için düzenleme yapılabileceğini ve bunun bütçe görüşmelerinden önce bir torba teklifle TBMM Genel Kuruluna gelebileceğini belirtiyor.

EMEKLİ İKRAMİYESİ KİMLERE VERİLECEK?
5 bin TL emekli ikramiyesini SSK, Bağkur ve memur emeklileri alabilecek. Hem emekli olup hem de çalışanlara emekli ikramiyesi verilmeyecek. 5 bin TL emekli ikramiyesinden EYT’liler alacak.

EMEKLİ İKRAMİYESİ NE ZAMAN HESAPLARDA OLACAK?
Geçtiğimiz günlerde emekli ikramiyesinin kasım ayının ilk yarısına kadar verileceği belirtilmişti. 5 bin TL emekli ikramiyesinin kasım ayının 15'ne kadar ödenmesi bekleniyor.

Kaynak: Takvim