ESÇEVDER: "Cengiz Holding'in bu maden aramasını da durduracağız" ESÇEVDER: "Cengiz Holding'in bu maden aramasını da durduracağız"

Çifteler Sakaryabaşı'nda suların çekildiği ve Emirdağ Pınarbaşı'nın kuruduğu görüldü.

Çifteler Belediye Başkanı Zehra Konakcı konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmıştı. Başkan Konacı sosyal medya hesabından yayımladığı mesajda şu ifadelere yer vermişti;

" Ülke genelinde ve dünyada yaşanan kuraklık, ilçede tarım faaliyeti gösteren çiftçilerin derin kuyu sulamalarının gün geçtikçe artmasından dolayı Sakaryabaşı'nda da yüksek oranda suların çekilmesine neden oldu. Bunun sonucu olarak nehrin üzerinde kötü görüntüye sebep olan yosun ve kamışlar oluştu.
Sosyal medyada paylaşılan görüntüler çöp değildir; aksine, gerçeğin biraz araştırılması gerektiğini belirtmek isteriz. Temizlik çalışmalarımız periyodik bir şekilde yapılmaktadır."

Sakaryabaşı'nın son halini sosyal medya hesabından paylaşan bir vatandaş ise şu ifadeleri kuallndı; " Çifteler Sakaryabaşı'nda da sular çekiliyor , Emirdağ Pınarbaşı kurudu. Eskişehir içme suyunu buradan götürmeyi planlıyordu."

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi