CHP’den sürpriz devam kararı geldi! CHP’den sürpriz devam kararı geldi!

CHP Eskişehir İl Başkanlığı tarafından Taşbaşı Kırımızı Salon’da haftalık Pazar toplantısı düzenlendi. Toplantıya CHP Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü, İbrahim Arslan, ilçe başkanları ve birçok partili katıldı. 

SEÇİLDİĞİ GÜNDEN İTİBAREN TEK DERDİ CUMHURİYET HALK PARTİSİ OLDU
Nebi Hatipoğlu için “Kendisinin en ufak bir siyasi birikimi ve ideolojisi yoktur. Tek özelliği çok parasının olmasıdır” diyen Yalaz, “Biliyorsunuz İYİ Parti seçmeninin oyları ile yani muhalefetin oyları ile milletvekili olan Nebi Hatipoğlu geçtiğimiz hafta AKP’ye geçmiştir. Nedense Eskişehir’de bir kişi dahi bu duruma şaşırmamıştır. Çünkü beklenen olmuştur. Seçildiği günden itibaren tek derdi Cumhuriyet Halk Partisi olan Nebi Hatipoğlu, İYİ Parti seçmeni ile bağlarını daha seçildiği gün koparmıştır. Biz hep söyledik. Kendisinin en ufak bir siyasi birikimi ve ideolojisi yoktur. Tek özelliği çok parasının olmasıdır. Şimdi de bu parası ile başka emellere ulaşmanın hayalini kurduğu kulaklarımıza gelmektedir” dedi. 

“ESKİŞEHİR SEÇMENİ PARASIYLA ÖN PLANDA OLANLARIN YANINDA SAF TUTMAYACAK”
Yalaz konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Lakin burada benim konum Nebi Hatipoğlu değil İYİ Parti seçmenidir. İYİ Parti’nin aday belirleme kriterlerini burada konuşmam yakışı kalmaz. Zira aldığım örgütsel birikim ve altyapı buna müsaade etmez. Lakin aynı şehirde yaşadığımız, birçoğu arkadaşımız, dostumuz ve akrabamız olan İYİ Parti seçmenine hemşerileri olarak seslenmek isterim. Bir kere parası ile ön planda olan birisini vekil olarak seçtiniz. Ve sizi yanılttı ve iradenizi yok saydı. Bu durumun sizlerde ciddi bir farkındalık yarattığını toplum içerisinde oluşumuz sebebiyle rahatlıkla gözlemliyoruz. Artık Eskişehir seçmeni parasıyla ön planda olanlara değil hizmetiyle, vizyonuyla, birikimiyle ve Eskişehir sevdası ile ön planda olanların yanında saf tutacaktır. İYİ Parti seçmeni de bu kapsamdadır. Sizlerle birlikte bu şehri İç Anadolu’nun ortasında bir yıldız gibi parlatmaya devam edeceğimize inancımız tamdır.” 

Kaynak: Meltem Karakaş | Eskişehir Net Haber Merkezi