Eskişehirsporlu Erman'ın daha fazla desteğe ihtiyacı var Eskişehirsporlu Erman'ın daha fazla desteğe ihtiyacı var

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen, Halk TV’de yayınlanan “Serhan Asker ile Görkemli Hatıralar”ın konuk oldu. Başkan Büyükerşen’in akademik yaşamının yanında 25 yıldır sürdürdüğü Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na veda etmesine ithaf edilen programda duygusal anlar yaşandı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı, gazeteci-yazar Serhan Asker’in sunduğu programda EBB Senfoni Orkestrası, Şef Ender Sakpınar’ın yönetiminde performans sergiledi. Orkestraya konuk solist olarak Çimen Yalçın eşlik etti. Halk oyunları ekibi de Kırım ve Eskişehir’e ait yöresel oyunları sahneledi.

Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen ve Halk TV’den canlı yayınlanan programa; Başkan Büyükerşen'in yanı sıra CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt konuk olarak katıldı.

"Yaşamı boyunca milyonlarca kişinin yaşamına dokundu"

Programla ilgili konuşan CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, "Yaşamı boyunca milyonlarca kişinin yaşamına dokunan, Onlarca kurumu kuran, bir şehrin kaderini değiştiren, dönüştüren bir eğitim duayeni, bilim insanı, sanatçı, devlet adamı, yerel yönetim ustası Yılmaz Büyükerşen Hocamız ile ondan bayrağı devralacak Ayşe Ünlüce, şehre damgalarını vuran Ahmet Ataç ve Kazım Kurt Başkanlarımızın konuk olduğu izlenme rekorları kıran Görkemli Hatıralar Eskişehir'deydi." dedi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi