CHP Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, kültürel etkileşimi ve el emeği sanatlarını destekleyerek, Kuzey Kafkas Karaçay Malkar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin organize ettiği deri işlemeciliği kursunu ziyaret etti. 
Kursiyerlerin özenle ürettiği el işi ürünlerin sergilendiği Karaçay Malkar El Sanatları Sergisine katılarak, emeklerini takdir etti ve destek verdi. 

Süllü, bu tür etkinliklerin kültürel çeşitliliğin ve el sanatlarının korunması ve yaşatılması açısından önemli olduğuna da vurgu yaparak, katılımcılarla bir araya gelip fikir alışverişinde bulundu. Ayrıca el işi ürünlerin kalitesi ve kültürel değerleri ile ilgili de memnuniyetlerini sundu. 

CHP Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü sosyal medya hesabında ziyarete dair fotoğrafları şu sözlerle paylaştı:” Kuzey Kafkas Karaçay Malkar Kültür ve Dayanışma Derneği deri işlemeciliği kursundaki kursiyerlerin el emeği ürünlerinin sergilendiği, Karaçay Malkar Deri El Sanatları Sergisi'ni ziyaret ettik.Geçmişinde göçlere ev sahipliği yapan şehrimizde; yemekleriyle, halk danslarıyla kültürlerini yaşatan ve kadınların sosyalleşmesine olanak tanıyan kurslar için Karaçay Malkar Derneği Başkanımız Kadir Bicioğlu ve Yönetim Kuruluna yürekten teşekkür ediyorum. Serginin küratörlüğünü yapan, deri işlemeciliği kurs eğitmeni Gül Çimen ve kursiyerlerinin emeğinin sergilenmesini sağlayan Kent Konseyi'ni kutluyorum.”

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi