Resmi gazetede yayımlandı: Kısa çalışma ödeneği için prim şartı kaç güne düştü? Resmi gazetede yayımlandı: Kısa çalışma ödeneği için prim şartı kaç güne düştü?

Eskişehir’de Ulus Anıtı önünde bir araya gelen TOKİ mağduru vatandaşlar basın açıklaması yaptı. Açıklamaya CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü, İbrahim Arslan, CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz, İYİ Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Gürol Yer, İYİ Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Melih Aydın, İYİ Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Emine Edizgil ve mağdur olan vatandaşlar katıldı.

''Haklı mücadelelerinin yanlarında olacağız''

Basın açıklamasının ardından CHP Eskişehir Milletvekili Arslan, ''AKP iktidarının “kira öder gibi ev sahibi olacaksınız!” sözüne inanarak ve belirlenen koşulların değişmeyeceğine güvenerek, TOKİ’den ev alan, ancak daha sonra AKP iktidarı ve onun yönetimindeki TOKİ tarafından; Faiz oranlarının artırılması, Ödeme sürelerinin kısaltılması, KDV oranının yükseltilmesi ve taksit tutarlarının ödenemeyecek büyüklüğe ulaşmasıyla çok zor günler geçiren TOKİ mağdurlarımızın eylemine CHP Grup Başkanvekilimiz Sayın Gökhan Günaydın, milletvekillerimiz ve il başkanımızla birlikte katıldık. Sonuç alınıncaya kadar Eskişehir ve diğer illerdeki TOKİ mağdurlarının sürdürdüğü haklı mücadelelerinin yanlarında olacağız''  şeklinde konuştu.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi