Aşk-ı Memnu dizisinde hayat verdiği "Şayeste" karakteriyle hafızalara kazınan 72 yaşındaki usta oyuncu Fatma Karanfil'den acı haber geldi. Geçen günlerde entübe edilen Fatma Karanfil hayatını kaybetti.

72 yaşında hayatını kaybeden Fatma Karanfil'in ölüm haberi menajeri tarafından duyuruldu. Aslı İslamoğlu, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, "Değerli oyuncumuz Fatma Karanfil'i kaybettik. Türk sinema ve tiyatrosunun saygın isimlerinden, çok değerli oyuncumuz Fatma Karanfil'in vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Sanat hayatı boyunca pek çok başarılı projede yer alan ve birçok ödüle layık görülen Fatma Karanfil, yalnızca oyunculuğuyla değil, aynı zamanda zarafeti, çalışkanlığı ve insanlığı ile de örnek alınan bir isimdi. Bu acı kaybın derin üzüntüsünü yaşarken, Fatma Karanfil'e Allah'tan rahmet diliyor, başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Işığı hiç sönmeyecek, kalplerimizde ve sanat dünyasında daima parlayacaktır. Mekanın cennet olsun, değerli Fatma Karanfil. Tüm Sanat camiasına ve Kamuoyuna duyurulur"

Başsağlığı mesajı yayımlayan CHP Eskişehir Milletvekili İbrahim Arslan, "Vefat haberini üzüntüyle öğrendiğim Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, Eskişehir ‘li hemşehrimiz Fatma Karanfil ‘e Allah’tan rahmet, ailesi, sevenleri ve tüm sanat camiasına başsağlığı dilerim." dedi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi