Uzmanlar uyarmıştı: Eskişehir'e çamur yağdı! Uzmanlar uyarmıştı: Eskişehir'e çamur yağdı!

Arıkaya köyü sakinleriyle gerçekleştirdiği bu buluşmada, köydeki yaşam koşulları, altyapı eksiklikleri, tarım ve hayvancılık gibi konular ele alındı.

Arslan, köy sakinlerinin talep ve önerilerini dinleyerek notlar aldı. Köylülerin en çok üzerinde durduğu konuların başında altyapı sorunları geldiği belirtildi. Özellikle yol sorunu ve içme suyu temini gibi konularda yaşanan sıkıntılar dile getirildi. Arslan, köy halkının bu konudaki taleplerini not alarak, çözümü için girişimlerde bulunacaklarını ifade etti.

Köyde tarım ve hayvancılığın da önemli bir geçim kaynağı olduğu ve bu konuda desteklenmeye ihtiyaç duyulduğu vurgulandı.

"Gecenin 02.00 sinde Arıkaya köyümüzdeyiz"

İbrahim Arslan ziyaretle ilgili şu açıklamayı yaptı; "Gecenin 02.00 sinde Arıkaya köyümüzdeyiz. Baz istasyonu sıkıntısı nedeniyle iletişim yok! Arıkayalılar “Üvey evlat muamelesi görmekten çok üzgün ve yorgun!” CHP Alpu ilçe başkanımız Sayın Ali Göceli, Belediye başkanımız Sayın Gürbüz Güller ve heyetimizle birlikte ziyaret ettiğimiz Alpu ilçemizin ARIKAYA (köyünde) mahallesindeki kıymetli hemşehrilerimize göstermiş oldukları sıcak ve içten ilgileri için şükranlarımı sunuyorum."

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi