5 Mart’ta Parti Binası önünde kalabalık bir partili grubuyla aday adaylığını ilan eden Ünal, Sivrihisar ziyaretini “Sivrihisar İlçe Başkanımız Tahsin Turan ve İttifak ortağımız Saadet Partisi İlçe Başkanıyla verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Ülkemizi aydınlık yarınlara birleşe birleşe çıkaracağız” notuyla paylaştı.
Alpu’ya giden Ünal, Ziraat Odası Başkanı Hasan Murat Var, Alpu Belediye Başkanı Gürbüz Güller ve Alpu İlçe Başkanı Ahmet Demirtaş’ı ziyaret etti. Başkan Güller’in Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ettiğini ifade eden Ünal, “Altı bin kişilik ilçeye 30 bin kişilik arıtma tesisi kazandıran, Alpu ilçesinin geçmişten gelen alt yapı ve üst yapı sorunlarını çözen vizyon sahibi Başkanımızın izinden gideceğimizin sözünü verdik” dedi.
Beylikova’da İlçe Başkanı Yusuf Baykara ve Kadın Kolları Başkanı Emine Dertli ile görüşen Ünal, Mihalgazi’de de İlçe Başkanı Hasan Ünal ile bir araya geldi. Sarıcakaya ziyaretinde İlçe Başkanı Hasan Yılmaz’ı ziyaret edip görüş alışverişinde bulundu.