Otomobil hayali kuranlara kötü haber: Kredi kartlarına bir düzenleme daha geliyor! Otomobil hayali kuranlara kötü haber: Kredi kartlarına bir düzenleme daha geliyor!

CHP, TOKİ'nin sosyal konut projelerinde yaşanan sorunların araştırılması amacıyla verdiği Meclis araştırma önergesinin gündeme taşıdı. Önerge, konuşmaların ardından yapılan oylamada AKP ve MHP milletvekillerinin çoğunluğuyla reddedildi. CHP milletvekili Çakırözer, öneri için şu açıklamayı yaptı:

''Binlerce vatandaş 4 yıldır bekliyor, ortada ev yok, kiralarını bile ödemekte zorlanıyorlar''

''TBMM’de CHP Grubu olarak Türkiye'nin dört bir yanındaki TOKİ mağdurları için Meclis araştırması istedik, AKP ve MHP reddetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan 2019'da TOKİ 100 bink onut müjdesi verdi. Eskişehir'de, İstanbul'da, Ankara'da, Bursa'da ve diğer şehirlerde vatandaşlar ev sahibi olma hayaliyle kuraya girdi, hak sahibi oldu! 1,5 yılda teslim edilecek evler, 4 yıldır teslim edilmedi. Binlerce vatandaşa ev yok, kiralarını bile ödemekte zorlanarak 4 yıldır bekliyorlar. Şimdi üstüne bir de soygunla karşı karşıyalar: 894 lira dedikleri ödeme taksitlerini Eskişehir'de 9, İstanbul'da 10 bine çıkardılar. Vadeyi 240 aydan 180 aya düşürdüler. DV'yi yüzde 1'den yüzde 10'a çıkardılar. TBMM'de "Böyle sosyal konut olmaz! Gelin Meclis'de gereken yasal düzenlemeleri yapalım, mağduriyetleri bitirelim" dedik, AKP ve MHP reddetti. Emeklinin, şehit ailesinin, gazinin, engellinin ev hayalini çaldırlar. Devlet vatandaşını mağdur etmez ve  verdiği sözlerin arkasında durur. Verilen sözlerin takipçisi olmaya devam edeceğiz.''

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi