Memleket Partisi Odunpazarı adayını açıkladı Memleket Partisi Odunpazarı adayını açıkladı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, gençlerin eğitsel, kültürel, sanatsal ve sosyal alanda desteklenmesi amacıyla "Bir Sandalye Bir Termos" etkinliği düzenliyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen etkinlikte, iş insanı ve girişimci Mobilite Medya ve Teknoloji Kurucu Ortağı Umut Rallas, gençlerle "Sosyal Girişimcilik" üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Etkinlik, Haller Gençlik Merkezi'nde gerçekleşti ve gençlerin yoğun ilgisini çekti. Umut Rallas, maddi kaygılar ve kâr ön planda olmaksızın toplumsal sorunları ortadan kaldırmaya yönelik sosyal girişimcilik faaliyetleri ve çeşitli girişimcilik türleri hakkında gençlere bilgi verdi. Ayrıca, Rallas, Mobilite Haber girişimi üzerinden ulaşım çeşitleri, geliştirilebilecek durumlar ve tespit edilen problemler konusunda detaylı bilgiler sundu.

Etkinlik, katılımcıların soru cevap bölümüyle sona erdi ve gençler, etkinliği çok beğendiklerini ve kendilerini farklı alanlarda geliştirme fırsatı buldukları için Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ettiler. Bu tür etkinlikler, gençlerin sosyal girişimcilik konusunda bilinçlenmelerine ve kariyerlerini şekillendirmelerine katkı sağlıyor.

Kaynak: Eskişehir. Net Haber Merkezi