Resmi gazetede yayımlandı: Artık marketlerde o ürün satılamayacak Resmi gazetede yayımlandı: Artık marketlerde o ürün satılamayacak

İşçi ve memur emeklilerinin üye olduğu sendika şubesinde kongre hazırlıkları tamamlandı. 2017 yılında kurulan ve ardından birçok ilde temsilcilik oluşturan Tüm Emeklilerin Sendikası Eskişehir Şubesi’nin 1’nci olağan genel kurulu 3 Şubat Cumartesi günü Taşbaşı Kültür Merkezi’nin ev sahipliğini yapacağı kongre saat 13.00’te başladı.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Tüm Emeklilerin Sendikası Eskişehir Şubesi 1. Olağan genel kuruluna katıldı.

"Sendika üyelerine çalışmalarında başarılar diliyorum"

Büyükerşen kongreyle ilgili şunları söyledi; "Tüm Emeklilerin Sendikası Eskişehir Şubesi’nin Olağan Genel Kurul Seçimine katılarak enflasyon zulmünün altında ezilen ve geçim sıkıntısı yaşayan emekli hemşehrilerimizle buluştuk. Açlık sınırının 20 bin TL’yi, yoksulluk sınırının ise 50 bin TL’yi aştığı ülkemizde emeklilerimizin 10 bin TL’ye mahkum edilmesi kabul edilemez. Çalışmakla geçen ömürlerin mükafatı olan emekliliğin keyfini yaşaması gereken vatandaşlarımız, ne yazık ki kara kara ay sonunu nasıl getireceklerini düşünüyorlar. Örgütlü mücadelenin gücüne inanan birisi olarak emeklilerimizin hak ettiği ücretleri alabildiği güzel yarınlar umuduyla sendika üyelerine çalışmalarında başarılar diliyorum."

Kaynak: Eskişehir.net Haber Merkezi