Emekliler için beklenen gün geldi! Banka promosyonlarına başvuru süreci bugün başladı.

Kamu bankalarının sunduğu promosyon tutarları 8 bin TL ile 12 bin TL arasında değişiyor. Başvurular nasıl yapılacak? İşte detaylar...

Bakan Işıkhan ise kamu bankalarının 25 Mart 2024 Pazartesi günü itibariyle emekli vatandaşların başvurularını gerçekleştirebileceğini duyurdu.


PEKİ BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK ?

Emekli promosyon başvuruları 25 Mart Pazartesi itibariyle başlıyor. Bildirim banka şubelerinden veya e-Devlet üzerinden yapılabiliyor.

Daha avantajlı bir promosyon olması durumunda taahhüt süresi dolmadan da banka değişikliği yapılabiliyor. Ancak mevcut bankada kalınan sürenin promosyonu alınıyor, kalanı ise iade ediliyor.


ÖDEMELER NE ZAMAN?

Emekli banka promosyonları ile ilgili açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'dan geldi. Işıkhan, promosyon ödeme tarihleriyle ilgili bilgi verdi.

Promosyon ödemelerinin 28 Mart itibarıyla hesaplara yatırılacağını açıklayan Işıkhan, "Diğer bankalarla da, promosyon ödemelerinde artış sağlanması yönündeki çalışmalarımızı yürütüyoruz. Kısa süre içinde bu konuda da gelişmeleri emeklilerimiz görecek." dedi.

Kaynak: Haber Merkezi