Kurulduğu yıldan bugüne kadar Türkiye ve Dünya’da birçok ilke imza atan Eskişehirspor taraftarları, takımları hangi ligde olursa olsun arma ve sevdasından vaz geçmedi.
Türkiye Profesyonel futbol liglerdeki takımların imrenerek izlediği ve hayran kaldığı Eskişehirspor tribünleri, dün de tarihi bir gün yaşattı.

Whatsapp Image 2024 03 18 At 11.47.07

TAM DESTEK
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 109.yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle, tribünlerden hep birlikte Çanakkale Türküsünü söyleyen Eskişehirspor taraftarları, maçın başından sona kadar da Sahada mücadele eden Siyah kırmızılı futbolculara tam destek verdi.
Kırşehir maçı öncesi de tesisleri ziyaret ederek meşaleler, hava fişekler ve marşlar eşliğinde teknik kadro ve futbolculara moral yükleyen taraftarlar, dün alınan 3-0’lık galibiyet sonrası da futbolcularıyla birlikte 3 puanı doyasıya kutladı.
Diğer taraftan futbolcular ve teknik direktör Önder Karaveli’yi de tribünlere çağırarak alkışlayan taraftarlar, kalan 6 maçı kazanarak şampiyonluk kupasını şehre getirmeleri için söz vermelerini istedi.

Kaynak: Murat Dağtekin