Cennet hurması, içerdiği vitamin, mineral ve liflerle sağlığa birçok fayda sağlayan bir meyve.

Ancak, olgunlaşmamış haliyle ve aç karnına tüketildiğinde kan şekerini hızla yükselterek beklenmedik bir tehlike oluşturabilir. Cennet hurmasının bu iki farklı yüzünü tanıyın ve sağlığınızı riske atmayın!


CENNET HURMASINA DİKKAT!

Fakat bazen çok açken yediğiniz bazı gıdaların vücudunuza farkında olmadan ciddi zararlar verdiği ortaya çıktı. Bu gıdaların zamanlamasına dikkat edilmediği zaman vücudunuza yarardan çok zarar vereceği uzmanlar tarafından belirtiliyor.

Cennet hurmasının da tüketilirken dikkat edilmesi gereken bazı hususları bulunuyor. Cennet hurmasının olgun olup olmadığı kontrol edilmesi gerekiyor. 

Cennet hurmasının olgunlaşmamış halinde 100 gramda yaklaşık 13 gram şeker bulunurken, bu kadar yüksek bir şeker miktarına sahip olduğu için meyvenin aç karnına tüketilmemesinin zararlı olabileceği ifade ediliyor.

Bunun sebebi de doğal olarak kan şekerinin hızlıca artmasına neden olabilir. Kan şekeri ciddi derecede yükseldiğinde ise oluşan hiperglisemi koması, acil müdahale edilmediği takdirde hayati tehlike oluşturabiliyor.

Kaynak: Haber Merkezi