Eskişehir için sağanak yağış uyarısı verildi Eskişehir için sağanak yağış uyarısı verildi

Starbucks, Ocak-Mart döneminde yıllık bazda gelirlerinde yüzde 2'lik bir azalma yaşayarak 8,6 milyar dolara geriledi. Bu düşüş, 2020 sonundan bu yana ilk kez gerileme kaydedilmesiyle dikkat çekti.

Gelirlerdeki bu düşüş, özellikle İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının ardından başlayan protesto ve boykot kampanyalarının etkisiyle gerçekleşti. Bu kampanyalar, özellikle Orta Doğu ve bazı Batı ülkelerinde yoğun şekilde hissedildi. Starbucks yönetimi, şirketin İsrail'e yönelik tutumunun yanlış algılanmasının boykotlara yol açtığını belirtmişti.

3 MİLYON DOLAR BAĞIŞTA BULUNDULAR 

Starbucks CEO'su Laxman Narasimhan, bu çeyrekteki performanslarının beklentileri karşılamadığını ve hayal kırıklığı yarattığını ifade etti. Narasimhan, zorlu çalışma ortamı ve kötüleşen ekonomik görünüme dikkat çekerek, tüketici davranışlarındaki temkinli yaklaşımın satışları olumsuz etkilediğini vurguladı.

Starbucks ve Orta Doğu'daki işletme haklarına sahip Alshaya Group, Gazze'deki insani krize yanıt olarak Dünya Merkez Mutfağı'na 3 milyon dolar bağışta bulundu.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi