Böyle liste yok: İşte Türkiye'de satılan en ucuz sıfır araçlar... Böyle liste yok: İşte Türkiye'de satılan en ucuz sıfır araçlar...

Haziran ayından bu yana tarihi bir yükseliş yaşayan Borsa İstanbul, Ekim ayındaki düşüşlerin etkisi altında.

Yatırım şirketleri, 2024 yılında yükselecek hisseleri belirleyerek uzmanlar, borsa yatırımcılarına yönelik uyarılarda bulundu.

Finans uzmanlarının enflasyonu katlayarak yükselecek hisselerle ilgili değerlendirmeleri merakla bekleniyor.

ENFLASYONU DİNLEMEYECEKLER

28 Mayıs seçimlerinin ardından yaşadığı sert yükselişle dar gelirli, esnaf, memur ya da orta sınıf bakılmaksızın herkesin ilgi odağı haline gelen Borsa İstanbul, son günlerde yaşadığı düşüşlerle yatırımcıları korkuturken, yüreklere su serpen açıklama finans uzmanlarından geldi.

Borsada yeni yükselişlerin kapıda olduğunu belirten yatırım uzmanları, 2024 yılında en çok yükselecek hisse senetlerini duyurdu.

Bu hisselerin enflasyonun oldukça üzerinde bir getiri sağlamasını bekleyen ekonomistler, özellikle halka arzlar ile borsaya gelen ve farklı alanlarda yatırım arayan acemi isimlere sakin kalma uyarısında bulundu.

İşte en çok yükselmesi beklenen hisseler...

ALB Yatırım Araştırma Analisti Ahmet Deniz Yağbasan'a göre 2024 yılına damga vurması beklenen hisseler şu şekilde:

1) MAVI

2) FROTO

3) ENJSA

4) THYAO

5) BIMAS

6) TAVHL

Yağbasan, bu tahminleri kurum tarafından geliştirilen algoritmalar ve ekonomistlerin yoğun çalışmaları sonucu elde ettiklerini belirtirken, özellikle MAVI ve BIMAS hisselerinde enflasyonun oldukça üzerinde bir getiri beklentisine sahip olduklarını duyurdu.

Ahlatcı Yatırım Araştırma Uzmanı Tuğba Ekin, Yağbasan'a benzer olarak kurumsal şirketlerin ağırlıklı olduğu bir listeyi paylaşırken, bu şirketlerin alternatif yatırım araçlarıan göre daha büyük bir getiri sağlamasının muhtemel olduğunun altını çizdi.

Ekin'in 2024'te büyük bir sıçrama yaşamasını beklediği hisseler şu şekilde:

1) SISE

2) TKFEN

3) EREGL

4) AKBNK

5) DOHOL

6) ECILC

7) KARSN

Not: Burada yer alan değerlendirmeler yatırım kapsamında değildir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi