Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi İletişim Tasarı ve Yönetimi bölümü son sınıf öğrencileri, Avicenna Putra Fenadi, Seyra Selin Altun, Meltem Karakaş, Nihat Görkem Uludağ ve Furkan Melih Zemheri proje yönetimi dersi kapsamında hayata geçirdikleri Biz Bize Projesi ile farklı ve dikkat çeken etkinlikler gerçekleştiriyor. 

YABANCI VE TÜRK ÖĞRENCİLER BİRLİKTE GEZDİ

Üniversite eğitimi almak için Anadolu Üniversitesi’ne gelen yabancı öğrencilerle Türk öğrencileri bir araya getirip sosyal etkinlikler düzenleyen ve bu şekilde kültürel etkileşim sağlamayı hedefleyen Biz Bize Projesi Ekibi, 17 Mayıs Cuma günü ‘Tarihi Odunpazarı Bölgesi ve Hamam Müzesi Gezisi’ etkinliği düzenledi. Etkinliğe katılan yabancı ve Türk öğrenciler, hem Tarihi Odunpazarı Bölgesi’ni ve Hamam Müzesi’ni gezdi hem de birlikte vakit geçirmenin vermiş olduğu keyifle sohbet ederek Türk kültürünü yakından tanımış oldu. Öğrenciler, Hamam Müzesi içinde yer alan gösterim odasında Eskişehir hamamları ile ilgili bilgi veren kısa videoyu da izlemeyi ihmal etmedi. 

“MEZUN OLMADAN MUTLAKA ESKİŞEHİR HAMAMLARINA GİDECEĞİZ”

Etkinlikten çok keyif aldığını söyleyen Muhammad Akmal, Tarihi Odunpazarı Bölgesi’ni ve Hamam Müzesi’ni ilk defa gezdiğini söyledi. Darin Mumtaz ise özellikle Hamam Müzesi’ni çok beğendiğini ve Türk hamamlarını merak ettiğini ifade etti. Mumtaz, mezun olmadan önce hamama gitmek  istediğini de belirtti. 

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi