Unutulmaz aşk şarkılarına imza atan fantazi Türkçe pop müziğinin güçlü seslerinden Mithat Körler, müzik hayatına 1970 yılında Ünye’de liseyi okuduğu yıllarda kurulan Grup Örümcek ile başladı. 1972 yılında düzenlenen Ünye Hafif Batı Müziği Yarışması’nda ikinci oldu.
Mithat Körler, Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunudur. Eskişehir'de kurmuş olduğu Mithat Körler orkestrasıyla uzun yıllar düğün salonlarında ve sinema salonlarında konserler verdi. 1977 yılında profesyonel müzik hayatına başladı.
1980’li ve 1990’lı yıllarda Arif Susam, Atilla Kaya, Ümit Besen, Ferdi Özbeğen ve Cengiz Kurtoğlu ile beraber birçok albümler çıkardı.
Otuzun üzerinde albümü var. 1980'li yıllarda yapılmış iki tane 45’lik plak, iki tane uzunçalar plağı, 10 tane de kaseti bulunmakta. İlk klibi 1983 yılında TRT yönetmeni İsmail Umaç tarafından çekildi. Körler’in Burcu Furtun ile yaptığı Güneşimi Kaybettim düeti milyonlarca kez dinlendi ve bir çok insanın gönlünde taht kurdu.
Yaylalar ve Gitme adlı şarkıları ile de ön planda kalmayı başardı.
Koyu Eskişehirspor taraftarı ve kongre üyesi olan Körler, Eskişehir'de yaşamaya devam ediyor. 1998 yılında Eskişehir’in önemli radyolarından Radyo SES’i kurdu, daha sonra devretti. Ağustos 2008’de Kıbrıs'tan İstanbul'a seyahat ederken içinde bulunduğu Atlas Jet uçağı hava korsanları tarafından kaçırıldı.
Sırma Hanımla ile evli olan Mithat Körler’in Eskişehir’de moda tasarımcısı olarak faaliyette bulunan Bürge Yalmanyalgın ile izdivaç yapan oğlu Eren’ın iki erkek çocuğu bulunmakta. Oğul Eren tiyatro sanatçısı olup, dizi oyunculuğu da yapmakta.