Erdoğan Tekgöz, Özlem Şirketler Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı. 1956 yılında Eskişehir’de doğdu. İş hayatına başladığında henüz dokuz yaşında olan Tekgöz, 34 yaşındaki babasını bir trafik kazasında kaybetti ve beş kardeşiyle birlikte öksüz kaldı. O yaşında ağabeyleriyle birlikte gazoz ve çekirdek satan, ayakkabı boyacılığı yapan Tekgöz, 1970 yılında Vişnelik Mahallesi’ne açtıkları bakkal dükkânında çalışmaya başladı.

Tekgöz Ailesi o dönemde sahibi oldukları Özlem Ticaret ile Eskişehir'de ilk defa bakkalın ayağına giderek 1976 yılından itibaren servis toptancılığını başlattı. İlerleyen yıllarda ise birçok saygın markanın bayiliğini alarak firmayı büyüttüler, konaklama sektörüne de girerek öğrenci kenti olan Eskişehir'in ilk öğrenci yurt ve apartlarını yaptılar. 1990 yılından sonra yurt dışına açılan firma; Bulgaristan, Romanya, Makedonya, Ukrayna ve Moskova'da depolar kurdu.Kıbrıs'ta da turizm, yurt işletmeciliği, inşaat ve gıda sektöründe yatırımlar yaptı.

Özlem Grup adıyla önemli oranda ithalat ve ihracat gerçekleştiren firma bugün inşaat-gayrimenkul, tarım, turizm, yurt işletmeciliği, gıda ve ticaret ile enerji sektörlerinde başarıyla faaliyet göstermekte. Tekgöz, sayısız sosyal sorumluluk projesine imza attı. TFF’de ve Yunusemre Vakfı'nda görevler üstlendi. Eskişehirspor'un yönetim kademelerinde de uzun yıllar görev yaptı. Tekgöz; ESTİM Toptancılar Sitesi Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı, Eskişehir Rumeli Sanayici İşadamları Derneği ve Çiftelerliler Derneği Kurucu üyesidir.