1982 yılında Eskişehir’de doğdu.

Hukuk ve İşletme lisans eğitimi yanında Ekonomi yüksek lisansı ile birlikte Almanca ögretmenliği yan dal programından mezun oldu.

Yurt dışı eğitim süresi hariç hayatının tamamını Eskişehir'de geçirdi. Aldığı ilk lisans eğitiminin son dönemini, Erasmus Programı ile Almanya’da tamamladı.

2008 yılından 2014 yılına kadar Türkiye Halkbankası A.Ş.’de uzman olarak çalıştı. 2015 yılında kendi profesyonel danışmanlık şirketini kurdu. 2021 yılına kadar ağırlıklı olarak gayrimenkul değerleme şirketlerine uzman olarak danışmanlık sağladı.

Şu an Eskişehir'de kendi hukuk bürosunda Avukat olarak hizmet vermektedir.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından verilen, Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Lisansı ve Kurumsal Yönetim Lisansı gibi birçok lisansa sahip olup borsa, yatırım danışmanlığı ve kurumsal yapılar üzerinde derin bilgiye sahiptir.

Eskişehir Doğuş Spor Kulübü başkanı olması yanında Eskişehir’in en önemli markası olan Eskişehirspor’un da kongre üyesidir. 

2018-2022 yılları arasında Eskişehir Yüzme İl Sorumlusu olarak Eskişehir’de yüzme sporunun gelişmesi için çalışmıştır. 

Sporcu kişiliği ile tanınan Çelik Erimez, Master Milli takımda sualtı hokeyi oyuncusudur. 

Demokrasi ve Atılım Partisi'ne (DEVA) kuruluş yılı olan 2020 de katılmış, Eskişehir ili Hukuk ve Adalet işlerinden sorumlu Başkanlık görevini sürdürmüştür.